چطور بشقاب دیوارکوب مناسب بخریم؟

بشقاب دیوارکوب

یکی از محصولاتی که می‌تواند زیبایی دوچندانی را برای منزل شما به ارمغان آورد بشقاب دیوارکوب است. شما می‌توانید با نصب این بشقاب‌ها بر روی دیوار منزل یا محل کار خود به دکوراسیونتان شکلی منحصربه‌فرد بدهید. اما باید دقت داشته باشید این محصولات دارای مدل‌های مختلفی هستند به همین علت انتخاب از میان آن‌ها ممکن است کمی برای شما دشوار باشد. در ادامه مطلب انواع بشقاب‌های دیوارکوب و سبک آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

تاریخچه استفاده از بشقاب‌های دیوارکوب

همان‌طور که می‌دانید با گذشت زمان ایده‌های زیادی برای تزئین دیوار منازل به وجود آمد. در زمان‌های گذشته برای تزئین دیوارها از کاغذدیواری استفاده می‌شد اما تنوع زیادی در طرح و رنگ آن‌ها وجود نداشت. همچنین روی دیوار قاب‌های عکس نصب می‌شد که هم مروری بر خاطرات افراد  ساکن در منزل بود و هم به‌عنوان دکور استفاده می‌شد. پس از گذشت چند سال افراد برای تزئین دیوارهای خود به بشقاب دیوارکوب رو آوردند.

این بشقاب‌ها در ابتدا همان بشقاب‌های گل‌سرخی بودند که در خانه همه ما پیدا می‌شد. در آغاز بشقاب‌های چینی تنوع زیادی در طرح و رنگ نداشتند و اغلب به همین بشقاب‌های گل‌سرخی محدود می‌شدند؛ اما استفاده از آن‌ها به‌عنوان دیوارکوب فضایی نوستالژی و کلاسیک را به خانه هدیه می‌داد.

بشقاب دیوارکوب

سبک‌های مختلف بشقاب دیوارکوب

بشقاب‌های دیوارکوب که به‌عنوان لوازم دکوری محبوب شناخته شده‌اند، دارای تاریخچه‌ای بسیار طویل هستند. نخستین مدل‌های این بشقاب‌ها به آسیای شرق دور یا همان چین و ژاپن مربوط است.

این دکوری‌های بسیار زیبا دارای سبک‌های مختلفی هستند به‌طوری‌که می‌توانند تمامی سلیقه‌ها را پوشش دهند. ازجمله این سبک‌ها می‌توان به سبک هندی، چینی، ژاپنی اشاره کرد. هر کشوری می‌تواند از بشقابی با نماد انحصاری خود استفاده کند به‌عنوان‌مثال کانگورو یکی از نمادهای مخصوص کشور استرالیاست.

برخی افراد نیز دارای سلیقه مینیمال هستند؛ این افراد می‌توانند از بشقاب‌هایی که به این سبک طراحی شده‌اند در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند. در اصل باید بگوییم دیوارکوب‌ها محدود به سبک و سلیقه خاصی نیستند.

دکوراسیون منزل شما نشان‌دهنده باورها و سلیقه شما است؛ بنابراین شما می‌توانید با انتخاب درست بشقاب دیوارکوب سلیقه خود را به همگان نشان دهید.

بشقاب دیوارکوب

نحوه استفاده از بشقاب به سبک دیوارکوب

  1. اگر منزل شما دارای محیطی سنتی است بهتر است از بشقاب‌هایی که جنسی از سفال یا سرامیک دارند استفاده کنید.
  2. شما قادر هستید از میان نقش‌ها و طرح‌های مختلفی که روی این بشقاب‌ها وجود دارد ازجمله نقش‌های لیلی و مجنون، ترمه، پرنده، وان‌یکاد، گل سرخ و … انتخاب کنید.
  3. اگر محیط منزل شما دارای دکوراسیونی مدرن است بهتر است از بشقاب‌های مینیمال استفاده کنید. ازجمله طرح‌های مینیمال می‌توان به طرح‌های برگ و گلبرگ، گلشن و… اشاره کرد. همچنین بر اساس تجربه باید بگوییم بشقاب‌هایی که دورنگ هستند به محیط حالتی مدرن‌تر می‌دهند. ازجمله این رنگ‌ها می‌توان به ترکیب رنگ سفید و مشکی اشاره کرد.
  4. برای تزئین اتاق‌خواب با استفاده از بشقاب‌های دیوارکوب بهتر است از طرح‌های عاشقانه استفاده کنید.
  5. شما می‌توانید رنگ بشقاب‌های خود را بر اساس دکوراسیون محیط و رنگی که بر فضا غالب است انتخاب کنید.
  6. بشقاب‌هایی که از طرح اشعار روی آن‌ها استفاده‌شده است برای هر فضایی مناسب هستند و جلوه خاصی به محیط منزل شما می‌بخشند.

انواع بشقاب دیوارکوب

همان‌طور که گفتیم بشقاب دیوارکوب دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

·         بشقاب دیوارکوب حصیری

استفاده از بشقاب‌های حصیری می‌تواند فضایی زیبا در محیط خانه شما ایجاد کند و چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب کند. شما می‌توانید به‌راحتی از این بشقاب‌ها استفاده کنید و آن را در محلی که می‌خواهید نصب کنید. به دلیل نصب آسان و ظاهر ساده‌ای که در بشقاب‌های حصیری وجود دارد این بشقاب‌ها به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای دکوراسیون منزل محسوب می‌شوند.

بشقاب دیوارکوب

·         بشقاب سفالی و سرامیک

برای ساخت برخی از بشقاب‌های دیوارکوب از سفال و سرامیک استفاده می‌شود. به ساخت اشیا و ظروف از خاک سفال گفته می‌شود. سرامیک همان چیزی است که در مواجهه با حرارت ماهیتش تغییر می‌کند. به همین خاطر باید سفال را یک نوع سرامیک بدانیم که از خاک رس ساخته‌شده است. خاک رس تنها محصول موجود در ترکیبات سرامیک نیست بلکه با فرمولاسیون پیچیده‌تر این محصول را از مدل‌های مختلف خاک و مواد معدنی غیرفلزی، به‌صورت دوغاب (خمیر رقیق) درمی‌آورند و سپس این دوغاب در قالب‌های به‌خصوص ریخته می‌شود و در کوره با دمای بسیار بالا پخته می‌شود.

ظروف سفالی به دلیل اینکه به‌وسیله چرخ یا دست ساخته می‌شوند اغلب دارای جنسی ضخیم‌تر و سنگین‌تر از سرامیک هستند. این ظروف در دمای کمتری تولید می‌شوند و برای پخت نیاز به دمای زیادی ندارند به همین علت نمی‌توان استحکام زیادی را از آن‌ها انتظار داشت. بشقاب دیوارکوب سرامیکی دوام بیشتری نسبت به ظروف سفالی دارند؛ به دلیل اینکه در ترکیبات این ظروف از شیشه و مواد معدنی دیگری نیز استفاده‌شده است.

همین‌طور باید بگوییم بشقاب‌های سفالی دارای قیمت کمتری نسبت به ظروف سرامیکی هستند و همین مسئله آن‌ها را به دیوارکوب‌هایی محبوب تبدیل کرده است.

·         دیوارکوب چینی

استفاده از بشقاب به‌عنوان دیوارکوب می‌تواند ظرافت را به خانه شما هدیه دهد. بهترین نوع آن دیوارکوب چینی هستند که از زمان‌های دور تابه‌حال استفاده از آن‌ها رواج داشته است و می‌توانند فضایی زیبا را به خانه شما ببخشند. همچنین این محصولات دارای قیمت مناسبی هستند و طرح‌ها و اشکال گوناگونی نیز دارند.

·         بشقاب دیوارکوب قدیمی

تا به این قسمت از مطلب بشقاب‌هایی به شما معرفی شد که دارای سبکی مینیمال و مدرن بودند و معمولاً در دکوراسیون مدرن از آن‌ها استفاده می‌شد؛ اما ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که آیا در منزلی که دارای دکوراسیون سنتی است می‌توانید از بشقاب‌های دیوارکوب استفاده کنید یا خیر؟ پاسخ ما به سؤال شما مثبت است.

شما می‌توانید بشقاب خود را با طرح و نقشی انتخاب کنید که به فضای خانه شما شباهت داشته باشد. این به آن معنا است که شما می‌توانید با استفاده از طرح‌های قدیمی‌تر از این بشقاب‌ها در فضای سنتی منزل خود استفاده کنید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد دیوارها نقش بسیار مهمی در زیبایی منزل شما دارند. شما می‌تواند با تزئین کردن دیوارها جلوه‌ای خاص به منزل خود ببخشید. یکی از راه‌های تزئین کردن دیوار نیز استفاده از بشقاب دیوارکوب است. این بشقاب‌ها در طرح‌ها و ابعاد مختلفی در وب‌سایت آویز موجود هستند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت ما هر نوع دیوارکوبی را که می‌خواهید به‌صورت غیرحضوری تهیه کنید و در کمترین زمان ممکن آن را تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X